Jak vybrat krmivo

Pokud se nevyznáte, jak vybrat ideální krmivo pro Vašeho pejska - miláčka, rádi Vám poradíme s touto náročnou problematikou. 

Aby Váš pes byl opravdu zdravý během jeho celého života, je důležité mu servírovat skutečně komplexní a vyváženou stravu každý jeden den.

Vašeho pejska můžete krmit i domácí stravou, tj. masíčko, vařená rýže a zelenina. Avšak u této stravy z dlouhodobého hlediska nikdy nebudete mít 100% jistotu, že každý den dostane ze stravy 100% nutričních potřeb jeho organismu, tj. makroživin a mikroživin - bílkoviny, tuky, sacharidy, vitamíny, minerální látky a stopové prvky.

 

Komplexní přístup k individuálním potřebám

Panakei.cz Vám přináší komplexně vybalancované krmivo tak, abyste zajistili Vašemu psovi opravdu vše, podle jeho skutečných individuálních potřeb během každé jeho životní etapy - štěně, gaučový miláček, aktivní psík nebo senior.

První a velmi důležitý element ve stravě pejska je skutečnost, že je především masožravec, ne hrabavá zvěř (slepice, kuře, broiler a podobně). V kvalitních granulích vždy hledejte na prvním místě maso, v čerstvě zpracovaném nebo sušeném stavu. Pokud totiž na prvním místě uvidíte cokoliv jiného než maso, nedoporučujeme takové granule vůbec podporovat.

 

Doporučujeme:

  • Používejte krmivo, které má ve složení na první příčce maso v čerstvě zpracovaném nebo sušeném stavu.
  • Používejte krmivo, které používá kvalitní zdroje sacharidů.
  • Používejte krmivo, které má jasně definovanou strukturu složení.
  • Používejte krmivo, jehož spotřeba je maximálně 12 měsíců.
  • Používejte krmivo, které obsahuje zeleninu, bylinky a vitamíny

 

Nedoporučujeme:

  • Nepoužívejte krmivo, které nemá definované složení masa, například používají "vedlejší produkty živočišného původu" = kafilerka
  • Nepoužívejte krmivo, které musí cestovat tisíce kilometrů, když můžete využívat lokální, slovenské suroviny.
  • Nepoužívejte krmivo, které využívá levné obiloviny jako pšenice, kukuřice, sója nebo "produkty rostlinného původu" = odpadní produkt
  • Nepoužívejte krmivo, které využívá chemickou konzervaci a dochucovadla = levná potravinářská sůl

 

My v Panakei.cz se postaráme o to, aby Váš pejsek skutečně dostal opravdu vše, co reálně potřebuje a využije jeho organizmus.