Správné skladování

Rádi bychom Vás informovali a doporučili, jak správně uskladnit krmivo, aby zůstalo co nejdéle čerstvé a chutné pro Vašeho psíka.

Granulky neobsahují chemickou konzervaci, proto doporučujeme dbát na dodržení co nejlepších podmínek uskladnění. Obzvlášť při letních teplotách.

 

Jak tedy správně skladovat naše krmivo?

  • Krmivo lze přesypat do uzavíratelného plastového barelu na granule. Jestliže krmivo necháváte v originálním balení - je nutné, abyste jej po každém odebrání krmné dávky pečlivě uzavřeli (např. sponou).

 

  • Skladujte na stinném (krmivo nevystavujte slunečnímu záření, aby se nezapařilo apod.), nevytápěném místě (např. chodba, suchý sklep či garáž a jiné). Teplota v místnosti by neměla přesáhnout 23°C. 

 

  • Skladujte na suchém místě. Jestliže je krmivo déle vystaveno vysoké vlhkosti, začne ji absorbovat i do sebe. I toto je důvodem, proč nejdříve může krmivo ztratit na chutnosti a později může dojít až k jeho plesnivění. Granule mohou nasávat vzdušnou vlhkost a následně se stanou živnou půdou pro plísně a jiné.

 

Otevřené balení spotřebujte maximálně do 3 měsíců. V letních měsících doporučujeme spotřebovat krmivo ideálně do 2 měsíců. Dbejte prosím na dodržení správných podmínek skladování i u neotevřených balení krmiva. Jestliže nemáte doma ideální podmínky ke skladování krmiva, doporučujeme přes letní měsíce nenakupovat příliš velké zásoby, ale raději objednat vícekrát po menším množství.