Co jsou hypoalergenní granule pro psy a kdy byste o nich měli začít uvažovat?

Jaké suroviny obsahují hypoalergenní granule? Proč bychom nad nimi měli uvažovat? Určitě jste se již setkali s pojmem hypoalergenní krmivo. Víte však, co si pod tímto pojmem představit ? Co jsou to vlastně hypoalergenní granule a jak dlouho mohou na nich psi být?

Co jsou hypoalergenní granule? 

Na trhu je mnoho krmiv pro psy, která se nazývají hypoalergenní a někdy jsou označovány jako hypoalergenní diety. Každý zástupce firmy, která se zabývá výrobou hypoalergenních granulí, považuje svůj produkt za nejlepší granule pro psy. V tomto případě se však nejedná o veterinární dietu, ale pouze o označení speciálního druhu krmiva, které se může také označovat jako prémiové krmivo pro psy. Kvalitní granule pro psy poznáte na základě jejich složení.

 hypoalergenni_granule_pro_psa (1)

 

Jaké suroviny neobsahují hypoalergenní granule?

Slovo hypoalergenní vypovídá o tom, že se jedná o granule spojené s alergiemi. Označovat se takto mohou granule, konzervy, pamlsky a kapsičky pro psy, které NEobsahují nejčastější psí alergeny. Hypoalergenní granule pro psy, bez obilovin obsahujících lepek, jsou správnou cestou. Rovněž můžete sáhnout i po mokré stravě, jako jsou například hypoalergenní konzervy pro psy.

Mezi časté psí alergeny patří například:

  • sladká kukuřice,
  • pšenice,
  • kuřecí,
  • hovězí,
  • ryby.

Alergenů je mnoho. Spoustu je také ale druhů granulí, která jsou hypoalergenní. Existují hypoalergenní granule pro malé psy, které jsou menšího rozměru, aby neměl pes problém s jejich konzumací. V případě, že budete mít štěně, které potřebuje hypoalergenní granule pro štěňata, obraťte se na veterináře s výběrem toho nejvhodnějšího druhu. Štěňátka potřebují dostatek živin pro svůj správný vývoj.

 

TIP: Přečtěte si velkého průvodce Jak vybrat granule pro psy a nezapomeňte zvážit veškeré kritéria výběru těch nejlepších granulí pro vašeho pejska.

 

Složení hypoalergenních granulí pro psy

Krmivo neobsahuje běžné alergeny. Většinou obsahuje méně surovin, což však nijak neovlivňuje jeho kvalitu. Zvířata, která se stravují hypoalergenně, mají citlivé trávení a proto je kvalita surovin obsažených v krmivu na prvním místě. Většinou mají jen jeden zdroj bílkovin a sacharidy v podobě rýže, amarantu, nebo brambor. Velice snadno se můžete ve složení orientovat. Jednou z možností je i krmivo, které neobsahuje rýži ani brambory, energie pak pochází z tuků, ovoce a zeleniny.

Jaké mohou být příznaky alergie u psa?

Právě obiloviny dokážou se psím trávením nadělat velkou škodu - a to především kvůli obsahu lepku (ne všechny obiloviny obsahují lepek). Dalším alergenem u psa jsou vajíčka nebo mléko. Tyto suroviny se nacházejí zejména v granulích pro štěňata a březí feny.

Alergie na lepek u psa

Mnoho zvířat trpí citlivostí na lepek v potravě a to může mít za následek průjmy, svědění kůže nebo různé záněty.  

Alergie na kuřecí maso

Další skupinou alergenů je maso. Projevy nesnášenlivosti na určitý druh masa, jsou podobné jako u obilí. Zajímavé je, že tuk není alergenní, proto má-li pes alergii například na lososa, tak podávat lososový olej mu můžete bez rizika. Stejně to je s kuřecím.

 

TIP: Chcete si přečíst něco více o tom, jak je to s potravinovými alergiemi u psa? Sepsali jsme pro vás článek jak takovou alergii odhalit a jak s ní bojovat. Čtěte tady.

 

Hypoalergenní granule pro psy

Správné je to, které krmivo bude vašemu psovi vyhovovat a na kterém bude prosperovat. V případě problémů s kůží, zažíváním nebo zánětem, zajděte k veterináři, aby provedl rozbor krve, kde zjistí, zda je příčinou alergie. Pokud se potvrdí alergie, vypíše vám následně alergeny, kterým se vyhýbat. Hledejte granule, které nebudou obsahovat alergeny, na které je Váš pes citlivý. Takhle bude po problému a váš pejsek bude mít pohodový život.

Hypoalergenní konzervy pro psy

Zejména u psích seniorů, jsou hypoalergenní konzervy pro psy správným řešením z důvodu, že pejsek již hůře žvýká granule.

Hypoalergenní krmivo pro psy Panakei

Hypoalergenní granule z řady SENSITIVE, které jsou určeny pro dospělé psy menších i větších plemen s ukončeným růstem. Senzitivní receptura obsahuje slovenské lovecké maso z vysoké zvěře  - a to z daňka skvrnitého s příměsí bylin, olejů a kloubní výživy. Prodáváme granule o hmotnosti 3 kg, 9 kg a 18 kg. Vyberte si balení, které bude vyhovovat vám a vašemu pejskovi.