Bio huminové kyseliny

Už ve středověku znali lidé blahodárné účinky bahna nebo černého uhlí na trávicí trakt. Ve skutečnosti v tomto procesu hrají významnou roli huminové kyseliny známé jen velmi krátkou dobu. Dostupná literatura se zmiňuje o širokém spektru příznivých vlivů huminových látek na organismus – od jejich stimulujícího účinku na trávení a využití živin, přes absorpční a detoxikační schopnosti a význam při prevenci a léčbě mnoha onemocnění. 

 

Huminové kyseliny jsou nejsilnější chelátotvorné přírodní látky se schopností vázat těžké kovy a toxiny do chelátových vazeb. Tyto přírodní huminové kyseliny pocházejí z jednoho z nejkvalitnějších ložisek leonarditu na světě, které nebyly kontaminovány těžkými kovy. 

 

Huminové kyseliny jsou přírodní organické látky, vznikající chemickým a biologickým rozkladem, hrají významnou roli v ochraně gastrointestinálního traktu, před infekcemi a pozitivně ovlivňují jeho funkce. Vytvářejí ochranný povlak na sliznici trávicího traktu a tím pomáhají snížit  riziko infekcí a otrav. Mechanismus antivirového účinku huminových kyselin spočívá ve vázání virů a zabránění jejich přichycení na buněčný povrch. Huminové kyseliny zvyšují aktivitu imunitního systému svojí schopností napomáhat tvorbě složitých sacharidů v těle, které působí jako modulátory mezibuněčných reakcí. Zabezpečují rovnovážnou aktivitu imunitního systému a zabraňují přehnané imunitní odpovědi, která může vyvolat sérii zdravotních problémů, jako různé alergie a autoimunitní onemocnění.

 

Při pravidelné konzumaci působí huminové kyseliny: 

  • Protizánětlivě
  • Antibakteriální
  • Antivirově

 

Aplikace huminových kyselin do krmiva zajišťuje výborný zdravotní stav a pozitivně ovlivňuje všechny produkční parametrystejně pomáhají zlepšit kondici, odolnost před stresem a samotnou výkonnost psů. Dalšími atributy huminových kyselin jsou jejich protizánětlivé účinky , schopnost vázat volné radikály a stabilizovat pH v celém trávicím systému. Kromě toho ovlivňují složení a činnost střevní mikroflóry ve prospěch symbiotických mikroorganismů. Po perorálním podání zvyšují chuť k jídlu, podporují tvorbu pankreatických enzymů a umožňují transport živin a minerálních látek do buněk, čímž zlepšují využití živin z potravy.  Mají schopnost obnovení biochemické a energetické rovnováhy buněk . Obnovují elektrolytickou rovnováhu poškozených buněk, neutralizují toxické látky a mohou eliminovat otravu jídlem ve velmi krátké době.

 

Nízká toxicita a téměř žádné vedlejší účinky dovolují využít huminové kyseliny pro profylaktické účely. Jsou to přírodní doplňky výživy, nepatří mezi léčiva, nevykazují žádné nežádoucí vedlejší účinky a mohou se bezpečně používat k terapii a profylaxi bez rizika vzniku rezistencí. Vzhledem k jejich vlastnostem je doporučená aplikace u psů při výskytu průjmu nebo kožních onemocnění. 

 

Podle našich zkušeností, huminové kyseliny také snižují denní spotřebu krmiva a zlepšují kvalitu života Vašeho psa.