Bio huminové kyseliny

Už ve středověku znali lidé léčivé účinky bahna nebo černého uhlí na trávicí trakt. Skutečnost, že v tomto procesu hrají významnou roli huminové kyseliny, je známo jen krátkou dobu.

Huminové kyseliny jsou přírodní organické látkyvznikající chemickým a biologickým rozkladem. Hrají významnou roli v ochraně gastrointestinálního traktu  psa před infekcemi a pozitivně ovlivňují jeho funkce. Vytvářejí ochranný povlak na sliznici trávicího traktu, a tím snižují riziko vzniku infekcí a otravTaké do sebe absorbují například plísně, toxické kovy a pesticidy, mimo jiné také zvyšují odolnost pejska vůči stresu. Fungují na podobném principu jako chlorella nebo zelený ječmen pro člověka.

 

Při dlouhodobé, pravidelné konzumaci působí huminové kyseliny: 

  • Protizánětlivě
  • Antibakteriálně
  • Antiviroticky

 

Aplikace huminových kyselin do krmiva zajišťuje výborný zdravotní stav  a pozitivně ovlivňuje všechny produkční parametry, rovněž pomáhá zlepšit kondici, odolnost a výkonnost pejsků.

Nízká toxicita a téměř žádné vedlejší účinky dovolují využít huminové kyseliny pro profylaktické účely. Vzhledem k jejich vlastnostem je doporučená aplikace u psů při výskytu průjmu, jiných dyspepsií či kožních onemocnění. 

 

Podle našich zkušeností snižují spotřebu krmivazvyšují kvalitu a délku života Vašeho pejska.