LETNÍ TEPLOTY: Vážení zákazníci, přípomínáme, že naše krmivo i pamlsky nemají chemickou konzervaci, doporučujeme vyzvednout si zásilky z výdejních míst vždy obratem. Taktéž dbát na podmínky skladování a dobu spotřeby po otevření a nedělat si příliš velké zásoby.

Co dělat, když pes nechce jíst granule a jak ho to naučit?

Potýkáte se zrovna s bojkotem granulí ze strany vašeho čtyřnohého mazlíčka? Často může být tato situace znepokojivá jak pro majitele, tak pejska. Právě proto jsme pro vás připravili návod, jak psa motivovat, aby jedl granule a jak k tomuto problému přistupovat. 

Vylučte zdravotní problémy psa

V první řadě je třeba zjistit příčinu nechutenství. Nežere proto, že je vybíravý, nebo ho trápí nějaký zdravotní problém? Sledujte ho. Ne jako majitel, ale jako přítel. Sledujte, zda má pes pravidelnou stolici, zda se jeho chování nezměnilo atd. Pokud potíže přetrvávají několik dnů, je rozhodně potřeba vzít svého pejska k veterináři, který pomůže stanovit správnou diagnózu, která by za nechutenstvím mohla stát.

Možné důvody, proč pes nechce jíst granule

Nekvalitní granule, které nechutnají

Pokud vyloučíte zdravotní problémy a Váš pejsek je chvála bohu zdravý, může být za jeho hladovkou něco jiného. Jednoduše očekává něco lepšího, chutnějšího a to zejména pokud mu během dne dáváte něco chutnějšího. Takový pes dokáže stávkovat i několik dní. Ne vždy se majitel trefí do granulí, které psovi budou chutnat. K takovému psímu spekulantovi je vhodné přistupovat rázně.

Příliš mnoho pamlsků

Pokud s pejskem zrovna procházíte výcvikem, měli byste hlídat, kolik pamlsků pejskovi během tréninku. Množství pamlsků (a kalorií) je nutné odečíst od krmné dávky granulí. Pokud tak neučiníte, hrozí, že váš pes začne časem přibírat na váze, obzvlášť pokud nemá dost pohybu. Odpor ke granulím také může klíčit z toho, že pejskovi v průběhu dne dáváte příliš mnoho pamlsků a dalších pochutin, které jsou přece jenom lepší než klasické granule.

pes_zere_granule

Jak naučit psa jíst granule?

Možná jste se už setkali se situací, kdy Váš domácí mazlíček odmítal jíst granule či konzervy nebo kapsičky pro psy. Pokud tento stav trvá déle než 4 dny, je třeba zvážit, zda se jedná pouze o manýry labužníka, kterému prostě granule nechutnají a bude nutná změna, nebo je pes nemocný. Je třeba zvolit kvalitní granule pro psy. Poradíme Vám několik tipů, jak rozeznat o jakou příčinu jde.

Důslednost a výcvik

Chcete-li změnu granulí absolvovat jako poslední řešení, zkuste se se psem zahrát tuto hru. Poté, co psovi dáte misku s granulemi, on se k nim vrhne a sotva je očichá a následně půjde od misky pryč, hned ji odstraňte a nabídněte mu ji až následující krmení.

Zavedení rutiny

Je třeba dodržovat disciplínu. Psovi nepodávat žádné jiné pamlsky mimo pravidelnou snídani, oběd nebo večeři. Pokud i přes to pes nezačne žrát, můžete zkusit ještě jeden tip.

Ochuťte granule lososovým olejem

Slyšeli jste už o lososovém oleji? Má mnoho pozitivních účinků pro zdraví psa. Podporuje imunitní systém, kvalitní srst, má léčivé účinky a obsahuje velké množství omega 3 mastných kyselin. Jeho pozitivních vlastností bychom mohli vyjmenovat mnoho. Má jemný rybí zápach, který zároveň zvyšuje chuť k jídlu psa. Pokapejte granule psovi lososovým olejem. Jeho rybí vůně mu bude vonět a navnadí jeho chuťové pohárky. Je velká pravděpodobnost, že se do jídla opět pustí. Olej granule zároveň i navlhčí a krásně na ně přilne.

Zkoušejte, které granule jsou ty pravé

Vyzkoušejte svému pejskovi dát různé druhy granulí v podobě vzorků. Mnoho firem, které se zabývají výrobou krmiva, mají v nabídce vzorky, díky kterým můžete otestovat atraktivitu krmiva pro Vašeho miláčka. Vyzkoušejte psí granule s vysokým obsahem masa nebo můžete zkusit i hypoalergenní granule, které zvyknou psům velmi chutnat.