Milí zákazníci, blíží se Vánoce a dodání dopravcem se může o pár dní prodloužit. Děkujeme za trpělivost a pochopení. Hezký den :). (U nás fungujeme stále stejně - balíky odeslané max. na druhý den od Vaší objednávky, pokud je vše skladem.)

Proč pes nechce jíst granule

Proč pejsek nechce jíst nové granule? Většinou se toto stává, pokud pejsek původně jedl granule, které byly například chemicky dochucované. Velké množství dokonce i známých značek krmiv, tvářících se jako "vysoce naturální a zdravé", obsahují velká množství levné pšenice, kukuřice, soli, minimum masa + využívají chemickou konzervaci. 

Tyto konzervační látky využívají nejznámější značky s klidným svědomím kvůli delší trvanlivosti a zaručené vysoké žravosti krmiva.

Trvanlivost krmiva, které má více než 18 měsíců nebo 24 měsíců,  je toho hlavním ukazatelem. Schválně se pořádně podívejte na obal a přímo na složení granulí, které standardně nakupujete...

 

Tyto konzervační látky jsou v některých státech přímo zakázány a označeny jako vysoce karcinogenní pro zvířata.

Výrobci tyto látky marketingově a šikovně skrývají za termíndoplňkové látky povolené v EU“.

 

Nejrozšířenější typy chemické konzervace: 

BHA nebo butylhydroxyanizol (E 320) - Podle organizace IARC bylo dostatečně prokázáno, že látka je zvířecí karcinogen. V celé EU je povolen jako antioxidant v omezeném množství. V USA je povolen, v Japonsku přísně zakázán. V Kalifornii je látka prohlášena za karcinogen.

Propylgalát (E 310) - U citlivých jedinců může vyvolávat žaludeční problémy a alergické reakce.

BHT alebo butylhydroxytoluén (E 321) - Studie na zvířatech dokázaly, že látka může způsobovat řadu nejrůznějších poruch - toxické účinky na játra, ledviny, plíce, vaječníky. Podle organizace IARC je tato látka prokázaný zvířecí karcinogen. Mnoha světovými organizacemi je doporučeno velkým obloukem se vyhýbat konzumaci této látky v granulích.

 

Jak konzervujeme krmivo v Panakei - Nutrition Complex ?

Využíváme přírodní konzervaci granulek pomocí vitamínu E - je to přírodní zdroj alfa tokoferol. Tyto látky působí proti žluknutí tuků a psům prospívají tím, že dodávají jejich organismu potřebný vitamín E a jsou pro organismus důležitým antioxidantem.

 

Při přechodu na naše naturální krmivo je třeba, abyste byli trpěliví, protože neobsahuje dochucovadla, umělá barviva a konzervanty - trávení vašeho pejska a imunita vám poděkují skrze zdraví a vitalitu.

 

Recenze našich zákazníků