Proč nechce jíst granule

Proč pejsek nechce jíst nové granule?

Většinou se toto stává, pokud pejsek původně jedl granule, které byly například chemicky dochucované. Velké množství dokonce i známých značek krmiv, tvářících se jako "vysoce naturální a zdravé", obsahují velká množství levné pšenice, kukuřice, soli, minimum masa + využívají chemickou konzervaci. 

Tyto konzervační látky využívají nejznámější značky s klidným svědomím kvůli delší trvanlivosti a zaručené vysoké žravosti krmiva.

Trvanlivost krmiva, které má více než 18 měsíců nebo 24 měsíců,  je toho hlavním ukazatelem. Schválně se pořádně podívejte na obal a přímo na složení granulí, které standardně nakupujete...

 

Tyto konzervační látky jsou v některých státech přímo zakázány a označeny jako vysoce karcinogenní pro zvířata.

Výrobci tyto látky marketingově a šikovně skrývají za termíndoplňkové látky povolené v EU“.

 

Nejrozšířenější typy chemické konzervace krmiv:

BHA nebo butylhydroxyanizol (E 320) - Podle organizace IARC bylo dostatečně prokázáno, že látka je zvířecí karcinogen. V celé EU je povolen jako antioxidant v omezeném množství. V USA je povolen, v Japonsku přísně zakázán. V Kalifornii je látka prohlášena za karcinogen.

Propylgalát (E 310) - U citlivých jedinců může vyvolávat žaludeční problémy a alergické reakce.

BHT alebo butylhydroxytoluén (E 321) - Studie na zvířatech dokázaly, že látka může způsobovat řadu nejrůznějších poruch - toxické účinky na játra, ledviny, plíce, vaječníky. Podle organizace IARC je tato látka prokázaný zvířecí karcinogen. Mnoha světovými organizacemi je doporučeno velkým obloukem se vyhýbat konzumaci této látky v granulích.

 

Jak konzervujeme krmivo v Panakei - Nutrition Complex ?

Využíváme přírodní konzervaci granulek pomocí vitamínu E - je to přírodní zdroj alfa tokoferol. Tyto látky působí proti žluknutí tuků a psům prospívají tím, že dodávají jejich organismu potřebný vitamín E a jsou pro organismus důležitým antioxidantem. Při přechodu na naše naturální krmivo je třeba, abyste byli trpěliví, protože neobsahuje dochucovadla, umělá barviva a konzervanty - trávení vašeho pejska a imunita vám poděkují skrze zdraví a vitalitu.