Proč nechce jíst granule

Proč pejsek nechce jíst nové granule? Většinou se toto stává, pokud pejsek původně jedl granule, které byly například chemicky dochucované. Velké množství dokonce i známých značek krmiv, tvářících se jako "vysoce naturální a zdravé", obsahují velká množství levné pšenice, kukuřice, soli, minimum masa + využívají chemickou konzervaci. 

Tyto konzervační látky využívají nejznámější značky s klidným svědomím kvůli delší trvanlivosti a zaručené vysoké žravosti krmiva.

Trvanlivost krmiva, které má více než 18 měsíců nebo 24 měsíců,  je toho hlavním ukazatelem. Schválně se pořádně podívejte na obal a přímo na složení granulí, které standardně nakupujete...

 

Tyto konzervační látky jsou v některých státech přímo zakázány a označeny jako vysoce karcinogenní pro zvířata.

Výrobci tyto látky marketingově a šikovně skrývají za termíndoplňkové látky povolené v EU“.

 

Nejrozšířenější typy chemické konzervace: 

BHA nebo butylhydroxyanizol (E 320) - Podle organizace IARC bylo dostatečně prokázáno, že látka je zvířecí karcinogen. V celé EU je povolen jako antioxidant v omezeném množství. V USA je povolen, v Japonsku přísně zakázán. V Kalifornii je látka prohlášena za karcinogen.

Propylgalát (E 310) - U citlivých jedinců může vyvolávat žaludeční problémy a alergické reakce.

BHT alebo butylhydroxytoluén (E 321) - Studie na zvířatech dokázaly, že látka může způsobovat řadu nejrůznějších poruch - toxické účinky na játra, ledviny, plíce, vaječníky. Podle organizace IARC je tato látka prokázaný zvířecí karcinogen. Mnoha světovými organizacemi je doporučeno velkým obloukem se vyhýbat konzumaci této látky v granulích.

 

Jak konzervujeme krmivo v Panakei - Nutrition Complex ?

Využíváme přírodní konzervaci granulek pomocí vitamínu E - je to přírodní zdroj alfa tokoferol. Tyto látky působí proti žluknutí tuků a psům prospívají tím, že dodávají jejich organismu potřebný vitamín E a jsou pro organismus důležitým antioxidantem.

 

Při přechodu na naše naturální krmivo je třeba, abyste byli trpěliví, protože neobsahuje dochucovadla, umělá barviva a konzervanty - trávení vašeho pejska a imunita vám poděkují skrze zdraví a vitalitu.

 

 

Prečo psík nechce jesť nové granule? Väčšinou sa toto stáva, ak psík pôvodne papal granule, ktoré boli napríklad chemicky dochucované. Veľké množstvo dokonca aj známych značiek krmív, tváriaci sa ako "vysoko naturálne a zdravé", obsahujú veľké množstvá lacnej pšenice, kukurice, soli, minimum mäsa + využívajú chemickú konzerváciu. 

Tieto konzervačné látky využívajú najznámejšie značky s kľudným svedomím, kvôli dlhšej trvanlivosti a zaručenej vysokej žravosti krmiva.

Trvanlivosť krmiva, ktoré ma viac ako 18 mesiacov alebo 24 mesiacov je toho hlavným ukazovateľom. Schválne pozrite sa poriadne na obal a priamo na zloženie granúl, ktoré štandartne nakupujete...

 

Tieto konzervačné látky sú v niektorých štátoch rovno zakázané a označené ako vysoko karcinogénne pre zvieratá.

Výrobcovia tieto látky marketingovo a šikovne skrývajú za termíndoplnkové látky povolené v EU“.

 

Najrozšírenejšie typy chemickej konzervácie : 

BHA alebo butylhydroxyanizol (E 320) - Podľa organizácie IARC bolo dostatočne preukázané, že látka je zvieraci karcinogén. V celej EÚ je povolený ako antioxidant v obmedzenom množstve. V USA je povolený, v Japonsku prísne zakázaný. V Kalifornii je látka vyhlásená za karcinogén.

Propylgalát (E 310) - U citlivých jedincov môže vyvolávať žalúdočné problémy a alergické reakcie.

BHT alebo butylhydroxytoluén (E 321) - Štúdiami na zvieratách bolo totiž dokázané, že látka môže spôsobovať rad najrôznejších porúch - toxické účinky na pečeň, obličky, pľúca, vaječníky. Podľa organizácie IARC je táto látka preukázaný zvierací karcinogén. Mnohým svetovými organizáciami je odporúčané veľkým oblúkom sa vyhýbať konzumácii tejto látky v granuliach.

 

Ako konzervujeme krmivo v Panakei - Nutrition Complex ?

Využívame prírodnú konzerváciu granuliek, pomocou vitamínu E - je to prírodný zdroj alfa tokoferol. Tieto alfatokoferoli pôsobia proti žltnutiu tukov a psom prospievajú tým, že dodávajú ich organizmu potrebný vitamín E a sú pre organizmus dôležitým antioxidantom.

 

Pri prechode na naše naturálne krmivo treba byť trpezlivý, nakoľko naše krmivo neobsahuje dochucovadlá, umelé farbivá a konzervanty... trávenie Vášho psíka a imunita sa Vám poďakujú skrz zdravie a vitalitu.