Psí řeč a jak ji vědět správně číst

Rozumět psí řeči je klíčové pro každého majitele. Psí řeč těla je bohatá a různorodá, a každý pohyb či výraz může mít svůj specifický význam. Tento článek pomůže porozumět tomu, co nám chce pes říct. 

Jak vypadá spokojený pes?

Spokojený pes je snadno rozpoznatelný podle několika klíčových znaků. Oči jsou často mírně přivřené, uši jsou uvolněné a ocas je v klidu nebo se lehce vrtí. Postoj těla je rovný a uvolněný, a pes může vykazovat další projevy spokojenosti, jako je olizování nebo známé jemné vrtění ocasem. Psí řeč těla u spokojeného psa často zahrnuje také jemné pohyby, které naznačují jeho klid a pohodu.

pexels-muhannad-alatawi-58997 (1)

Jak vypadá pes, když se mu něco nelíbí?

Když se psovi něco nelíbí, jeho řeč těla se výrazně změní. Oči mohou být rozšířené, uši stažené dozadu a ocas může být stažen mezi nohama nebo pevně držen. Pes může také ukazovat zuby, vrčet nebo mít napjaté svaly. Tento druh psí řeči naznačuje, že se pes necítí dobře a že je třeba situaci změnit, aby se zklidnil.

pexels-laurie-gouley-53261 (1)

Jak vypadá nervózní pes?

Nervózní pes může vykazovat řadu známek nervozity, jako je neustálé olizování rtů, zívání, třesení nebo neklidné pohyby. Uši mohou být stažené dozadu a ocas může být držený nízko. Pes může také vykazovat známky nervozity tím, že se snaží vyhnout kontaktu s ostatními psy nebo lidmi.

Jak se projevuje strachová agrese?

Strachová agrese je reakcí psa, který se cítí ohrožen a nemá jinou možnost než útočit. Pes může vrčet, štěkat, ukazovat zuby a jeho tělo bude napjaté. Oči budou pevně upřené na zdroj strachu a ocas bude často mezi nohama nebo pevně držený. Tento typ agrese je velmi nebezpečný, protože pes jedná z pocitu ohrožení.

pexels-alexasfotos-7364544 (1)

Jak vypadá agresivní pes?

Agresivní pes má obvykle napjaté tělo, oči upřené na objekt agrese a ukazuje zuby. Uši mohou být přitisknuté k hlavě a ocas může být tuhý a držený vysoko. Pes může vrčet nebo štěkat hlubokým, varovným tónem. Je důležité rozpoznat tyto znaky a vyhnout se situacím, které by mohly vést k útoku.

Co znamená, když pes vrtí ocasem?

Vrtění ocasem může mít několik významů, a to jak pozitivních, tak negativních. Když pes vrtí ocasem volně a jeho tělo je uvolněné, obvykle to znamená radost nebo vzrušení. Naopak, když je ocas ztuhlý a pohybuje se pomalu, může to být známka napětí nebo agrese. Nálada psa podle ocasu je klíčovým indikátorem jeho emocí.

pes posteľ spí

Jak pes projevuje lásku?

Jak pes projevuje lásku je otázka, kterou si klade mnoho majitelů. Pes projevuje lásku olizováním, jemným kousáním, sezením vedle vás nebo položením hlavy na vaše koleno. Také vrtění ocasem a uvolněné tělo jsou známky lásky a náklonnosti. Psí olizování je často projevem náklonnosti a důvěry.