LETNÍ TEPLOTY: Vážení zákazníci, přípomínáme, že naše krmivo i pamlsky nemají chemickou konzervaci, doporučujeme vyzvednout si zásilky z výdejních míst vždy obratem. Taktéž dbát na podmínky skladování a dobu spotřeby po otevření a nedělat si příliš velké zásoby.

Plánujeme psa / Plánujeme štěně

Přijetí nového člena rodiny je vzrušující a důležitý krok. Ať už plánujete pořízení štěněte nebo dospělého psa, je důležité se dobře informovat a připravit se na vše, co tohle rozhodnutí obnáší. Kromě lásky a dobrodružství je potřebná odpovědnost a důkladná příprava. Tímto blogem začínáme malou sérii článků, které vám pomohou s každým krokem na cestě k pořízení nového člena rodiny. Od výběru správného plemene, přes přípravu na příchod štěněte, až po jeho výcvik a péči o něj. Buďte s námi a my vám usnadníme a zpříjemníme život s vaším novým mazlíčkem. 

 

Plánujeme štěně

Výběr vhodného štěňátka

Rozhodnutí pořídit si nového parťáka je vzrušující, ale také náročné. Zvažte, zda hledáte štěně zdarma, nebo štěně s průkazem původu (štěně s pp). Obě možnosti mají své výhody a nevýhody, které je třeba pečlivě zvážit.

 

granule pro psa

Zdroj: Pexels.com

 

Plemeno vhodné do bytu

Pokud žijete v bytě, ideální štěně pro vás budou plemena vhodné pro menší prostor. Některá psí plemena jsou menší, klidnější a celkově se lépe přizpůsobí životu v bytě. Mezi taková plemena patří například Yorkšírský teriér, Čivava nebo Francouzský buldoček.

 

krmivo pro psa

 

Plemeno vhodné do domu

Život v domě se zahradou nabízí více prostoru pro větší aktivní plemena. Vyberte si plemeno, které bude u vás mít dostatek prostoru na pohyb. Do této kategorie patří například Zlatý retrívr, Německý ovčák nebo Bernský salašnický pes.

 

husky

Zdroj: Pexels.com

Jak poznat dobrého chovatele?

Výběr správné chovatelské stanice (CHS) je klíčový, protože si chcete přece domů odnést hlavně zdravé, malé klubko.  Hledejte ověřené chovatele s dobrou reputací a transparentními praktikami. Dobrý chovatel vám rád poskytne veškeré informace o plemeni, zdravotním stavu rodičů štěněte a péči, kterou štěňátka dostávají.

 

Na co se zeptat a co nezapomenout při výběru psa/štěněte

Při návštěvě chovatele je důležité klást ty správné otázky a nezapomenout na žádné detaily. Připravte si předem seznam otázek, které vám pomohou zjistit vše, co potřebujete vědět. Zeptejte se například na zdravotní testy rodičů, podmínky, ve kterých štěňata vyrůstají, a jaká je socializace štěňat.

 

Výhody koupi psa/štěněte z ověřené CHS

Nákup štěněte z ověřené chovatelské stanice přináší mnoho výhod, včetně zdravotních záruk a podpory od chovatele. Ověřená CHS vám poskytne jistotu, že štěně je zdravé, dobře socializované a připravené na nový domov.

 

Chyby při výběru nevhodné chovatelské stanice

Vyvarujte se běžných chyb při výběru chovatele. Naučte se rozpoznat varovné signály, jako jsou špatné hygienické podmínky, nedostatek informací o rodičích štěněte nebo neochota chovatele odpovědět na vaše otázky.

 

Proč jsou tak vysoké ceny za psa?

Cena štěněte může být vysoká, ale je důležité pochopit, proč tomu tak je. Kvalitní chov zahrnuje mnoho nákladů na zdraví a péči o psy. Chovatelé investují do zdravotní testů, kvalitního krmiva, veterinární péče a socializace štěňat, což vše přispívá k vyšší ceně.

 

Nekalé taktiky nelegálních množíren

Bohužel, stále existují nelegální množírny, které zneužívají psy jenom pro zisk. Naučte se, jak je rozpoznat a co dělat, pokud na ně narazíte. Nelegální množírny často udržují psy v nevyhovujících podmínkách, bez adekvátní veterinární péče a socializace. 

 

Pes z útulku

Adopce psa z útulku je skvělou alternativou k nákupu štěněte. Psi z útulku si taky zaslouží druhou šanci na láskyplný domov. Adopce přináší radost nejen vám, ale i samotnému psovi, který dostane možnost prožít šťastný život. 

 

Závěr

Plánování příchodu nového pejska do rodiny je vzrušující a zodpovědný úkol. Důležité je věnovat dostatečnou pozornost přípravě a řádně zvážit všechny aspekty, které s tím souvisí. V dalším článku z této série se podíváme na výběr ideálního plemene pro vaši rodinu a životní styl. Projedeme si různé typy plemen a jejich specifické potřeby, abyste si mohli vybrat psa, který bude nejlépe zapadat do vašeho domova.