LETNÍ TEPLOTY: Vážení zákazníci, přípomínáme, že naše krmivo i pamlsky nemají chemickou konzervaci, doporučujeme vyzvednout si zásilky z výdejních míst vždy obratem. Taktéž dbát na podmínky skladování a dobu spotřeby po otevření a nedělat si příliš velké zásoby.

Jak zlepšit srst psa?

Základní principy péče o srst psa

Péče o srst psa je klíčová pro jeho zdraví a vzhled. Tím ovšem nemyslíme, abyste svému chlupáči každé ráno zaplétali copánky :) - tedy, pokud se nechystáte na výstavu. Správná péče zahrnuje pravidelné kartáčování, mytí a výběr správných přípravků.

jak zlepšit srst psa - panakei

Zdroj: pexels.com

Kartáčování psa

Kartáčování je nezbytné pro odstranění odumřelých chlupů a prevenci zplstnatělé srsti u psa. Zvolte správný kartáč dle typu srsti vašeho psa – jemný pro krátkosrsté psy a hřeben s širšími zuby pro dlouhosrsté psy. Pravidelné kartáčování podporuje prokrvení pokožky a distribuci přirozených olejů po celé srsti.

péče o srst - panakei

Zdroj: pexels.com

Mytí psa

Mytí srsti je důležité pro odstranění nečistot a udržení srsti čisté a zdravé. Používejte pouze šampony určené pro psy, protože lidské šampony mohou narušit pH rovnováhu psí kůže. Doporučuje se koupat psa jednou za měsíc nebo podle potřeby, pokud se silně znečistí.

Správný šampon pro psy

Výběr správného šamponu je zásadní. Na trhu jsou speciální šampony pro různé typy srsti a kožní problémy. Pokud váš pes trpí suchou nebo řídkou srstí, zvolte hydratační šampon s přídavkem přírodních olejů.

Vitaminy na srst pro psa

Správná výživa je klíčová pro zdravou srst. Vitaminy a minerály, jako jsou biotin, vitamín E, omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, hrají důležitou roli ve zdraví srsti a kůže. Tyto látky lze doplnit pomocí kvalitního krmiva nebo speciálních doplňků stravy.

péče o srst - panakei 2

Zdroj: pexels.com

Oleje a další přípravky na psí srst

Používání olejů a dalších přípravků může významně zlepšit kvalitu srsti. Oleje, jako je kokosový olej, lososový olej a olivový olej, poskytují esenciální mastné kyseliny, které podporují lesklou a zdravou srst u psa. 

Vliv různých olejů na zdraví srsti

  • Kokosový olej: Hydratuje a zjemňuje srst, působí proti suché a zplstnatělé srsti.
  • Lososový olej: Obsahuje omega-3 mastné kyseliny, které zlepšují kvalitu srsti a podporují zdraví kůže.
  • Olivový olej: Hydratuje srst a kůži, podporuje lesk srsti.

Specifické problémy a jejich řešení

Každý pes může čelit různým problémům se srstí. Zde jsou některé specifické problémy a způsoby, jak je řešit.

Růžová srst u psa – příčiny a péče

Růžová srst u psa může být způsobena různými faktory, včetně infekcí kvasinkami nebo alergiemi. Pokud si všimnete růžového zbarvení srsti, je důležité pečlivě sledovat další příznaky, jako je svědění, zarudnutí nebo zápach. Infekce kvasinkami často vyžadují veterinární léčbu. Potíže se srstí mohou být způsobeny taky potravinovou alergií, prostředím, nebo parazity. Pro správnou diagnózu a léčbu je nezbytná konzultace s veterinářem. 

Boj s řídkou a zplstnatělou srstí u psa

Řídká a zplstnatělá srst u psa může být způsobena nedostatkem živin, špatnou péčí nebo zdravotními problémy. Nedostatek esenciálních mastných kyselin, vitamínů a minerálů ve stravě může také vést k oslabení srsti. Je důležité zajistit, aby váš pes dostával vyváženou stravu bohatou na potřebné živiny. Pravidelné kartáčování pomáhá předcházet zplstnatění srsti tím, že odstraňuje odumřelé chlupy a zlepšuje cirkulaci krve v kůži. Dále, použití kvalitních šamponů a kondicionérů určených pro psy může také přispět k lepší kvalitě srsti. Pokud problém přetrvává, je vhodné navštívit veterináře, který může doporučit speciální doplňky stravy nebo léčbu pro zlepšení stavu srsti.

kartáčování - panakei

Zdroj: pexels.com

Dodržováním těchto zásad a používáním správných přípravků můžete výrazně zlepšit kvalitu srsti vašeho psa. Zdravá srst je nejen esteticky příjemná, ale také ukazatelem celkového zdraví vašeho mazlíčka.

Upozornění: Tento článek je čistě informativní a nenahrazuje odbornou konzultaci nebo vyšetření zvířete veterinárním lékařem.