Jak pečovat o seniora

Stárnutí u pejska

je běžnou součástí našeho života a v určitém okamžiku se všichni pejsci stanou seniory. 

Standardní věkové rozpětí se liší podle plemene a jeho velikosti, proto byste měli sledovat známky stárnutí, abyste svým mazlíčkům poskytli tu nejlepší dostupnou péči.

Malá plemena se považují za stará, když mají 10 až 11 let. Středně velká plemena, jako je zlatý retrívr, se stávají seniory ve věku 8-10 let.

Pamatujte však, že i genetika a životní styl Vašeho psa hrají velkou roli v procesu stárnutí.

 

Jaké změny v péči byste měli zavést?

 

  • Držte se zdravé stravy

 

Vyvážená strava je základ. Doporučujeme zaměřit se na dietní granule pro psy. Starší psi jsou totiž vystaveni vyššímu riziku vzniku obezity, protože už nemají tolik energie jako dříve. Je důležité najít ty správné granule pro starší psy. Měly by být upravené tak, aby mu dodaly všechny potřebné živiny a přitom zabránily přibírání.

Naše granule PANAKEI SENSITIVE jsou vhodné i pro psy s citlivým trávením nebo alergií.

 

  • Pravidelné procházky a cvičení

 

Jakákoli pohybová aktivita pomůže Vašemu pejskovi udržet si zdravou váhu a má pozitivní vliv na celkové zdraví. Vybavte se pořádnou dávkou trpělivosti, starší pejsek bude potřebovat více povzbudit. Nechte se jím vést, zbytečně to nepřehánějte s časovou délkou aktivity. Můžete také vyzkoušet i nové druhy pohybu, například plavání, které je velmi prospěšné pro zdraví kloubů.

 

  • Pravidelné veterinární prohlídky

 

Pravidelná veterinární péče je jednou z nejdůležitějších věcí, pokud jde o péči o starší psy. Jak pes stárne, jeho imunitní systém se oslabuje, může být náchylnější k různým druhům nemocí. Většina veterinářů doporučuje vzít staršího psa na pravidelné prohlídky jednou za šest měsíců.

 

  • Travte s ním co nejvíce času

 

Starší pes se může snadno znepokojit, necítí-li svého majitele po svém boku a to ho vyděsí. Snažte se proto se svým mazlíčkem trávit co nejvíce času. I když Vás Váš pes nemusí vidět ani slyšet, stále potřebuje Vaši přítomnost a pozornost, aby zůstal emocionálně a duševně zdravý.