LETNÍ TEPLOTY: Vážení zákazníci, přípomínáme, že naše krmivo i pamlsky nemají chemickou konzervaci, doporučujeme vyzvednout si zásilky z výdejních míst vždy obratem. Taktéž dbát na podmínky skladování a dobu spotřeby po otevření a nedělat si příliš velké zásoby.

Blechy u psa: Jak je poznat a zbavit se jich?

Blechy jsou jedním z nejčastějších parazitů, které mohou postihnout vašeho psa. Tento článek vám pomůže rozpoznat příznaky blech u psa a nabídne různé metody, jak se jich zbavit, včetně tradičních babských rad a taky moderních přípravků.

 

Blechy u psa příznaky

Štípance, kousance od blechy u psa

Příznaky blech u psa zahrnují intenzivní svědění a škrábání. Můžete si také všimnout malých červených skvrn na kůži psa, což jsou štípance od blech. Dalšími příznaky mohou být podráždění a záněty kůže, vypadávání srsti a výskyt malých černých teček, což je bleší trus. Pokud se pes neustále škrábe a kousá, je pravděpodobné, že má blechy.

 

jak vypadá blecha?

Zdroj: google.com

 

Jak poznat blechy u psa

Blechy lze poznat podle několika charakteristických znaků. Prvním z nich je nadměrné škrábání a kousání se, zejména v oblasti ocasu, krku a břicha. Dále můžete na kůži psa nalézt drobné černé tečky, které jsou výkaly blech. Pro důkladnější kontrolu použijte jemný hřeben na blechy, kterým projedete srst psa. Pokud na hřebeni najdete malé černé tečky nebo živé blechy, váš pes má pravděpodobně blechy.

 

Jak zbavit psa blech?

Existuje několik účinných metod, jak zbavit psa blech. Tyto metody zahrnují použití speciálních přípravků, jako jsou spreje, šampony, antiparazitické obojky a tablety proti blechám.

 

jak poznat že má pes blechy? 

Zdroj: pexels.com 

 

Sprej na psí blechy

Sprej na psí blechy je rychlým a účinným řešením. Používá se přímo na srst psa a působí okamžitě. Při aplikaci spreje se ujistěte, že pokryjete celé tělo psa, zejména oblasti, kde se blechy nejčastěji vyskytují. Sprej zabíjí blechy a jejich larvy, čímž brání jejich rozmnožování.

 

Jak se zbavit blech u psa - "babské rady"

Kromě komerčních přípravků existují i osvědčené babské rady, které mohou pomoci zbavit se blech u psa.

 

Koupel v jablečném octě

Jablečný ocet je přírodní repelent proti blechám. Smíchejte jeden díl jablečného octa se dvěma díly vody a použijte jako oplach po běžném mytí psa. Nechte směs na srsti přirozeně uschnout.

 

Esenciální oleje

Esenciální oleje jako levandulový, eukalyptový nebo tea tree olej mohou odpuzovat blechy. Přidejte několik kapek esenciálního oleje do vody a použijte jako sprej na srst psa. Ujistěte se, že oleje nepoužíváte v koncentrované formě, aby nedošlo k podráždění kůže psa.

 

Pravidelné praní ložního prádla

Praní psích pelíšků, dek a hraček v horké vodě pomáhá odstranit blechy a jejich vajíčka. Pro ještě lepší výsledky zkuste prát textilie na alespoň 60stupňových teplotách, například s přidáním perkarbonátu sodného, ​​který působí jako účinná dezinfekce prádla. Ke pokožce psa je velmi šetrný, jelikož se používá taky k praní dětských věciček. Dála také pravidelně vysávejte koberce a podlahy, abyste minimalizovali výskyt blech v domácnosti. 

 

blechy u psa - panakei

Zdroj: pexels.com

 

Dodržováním těchto metod a pravidelnou péčí můžete účinně bojovat proti blechám u psa a zajistit mu tak pohodlí a zdraví. Pamatujte, že prevence je klíčem k úspěchu – pravidelně kontrolujte srst svého psa a používejte ochranné prostředky proti blechám.

 

Upozornění: Tento článek je čistě informativní a nenahrazuje odbornou konzultaci nebo vyšetření zvířete veterinárním lékařem.