Jak správně krmit psy?

Společně se zaměříme a dáme Vám tipy pro správné krmení Vašeho domácího mazlíčka. ✅

Určitě chcete i Vy pro svého psa jen to nejlepší a uspokojit mu jeho hladové bříško kvalitní stravou a zároveň servírovat mu něco čerstvého a chutného. Jak ? Kdy? A čím krmít se dozvíte níže v článku..

 

 

Krmení - Štěně

 

Toto je nejdůležitější fáze života pejska, při které nenechejte nic náhodě. Osobně doporučujeme právě v této životní etapě psa, dopřát opravdu vysoce komplexní a kvalitní krmivo pro psa od útlého věku. Doporučujeme do jídelníčku též zařadit kloubní  výživu pro bezproblémový růst štěňátka během celého vývoje

 

Štěně 3 až 6 měsíců se krmí 3x denně (malá, střední plemena) 

Štěně 6 až 12 měsíců se krmí 2x denně (malá, střední plemena)

Štěně 12 až 16 měsíců se krmí 2x denně (velká a obří plemena)

 

Štěněcí granule podávejte:

Malá plemena do 8 - 10 měsíců

Střední plemena do 12 měsíců

Velká plemena do 15 - 16 měsíců

Obří plemena do 18-24 měsíců

 

 

Krmení - Dospělý pes

 

Od prvního roku života je dostačující dospělého psa nakrmit 1 x až 2 x denně. Přičemž se doporučuje rozdělit denní krmnou dávku na dvě rovnoměrné porce. Případně rozdělit na menší snídani a větší večeři. Menší dávka je pro psa lépe stravitelná a pes se díky tomu cítí nasycený. U velkých plemen rozdělením krmné dávky na menší porce, předcházíte torzi žaludku. Je důležité, abyste dodržovali určitou pravidelnost v krmení. Pes má rád pravidelnost a svou denní rutinu. Dospělé psy, kteří jsou v zátěži nebo březí feny, krmíme 2 - 3 x denně. Přičemž denní krmnou dávku upravíme podle zátěže, ve které se daný jedinec nachází. Denní přísun potravy musí odpovídat výdeji energie psa, abyste předcházeli jeho obezitě. V tomto období je vhodné do jídelníčku zařadit různé pamlsky a kvalitní  kloubní výživu.

 

 

Krmení -  Pes senior

 

Psa seniora krmíme 2-3 x denně menšími porcemi. V tomto věku je vhodné do jídelníčku povinně zařadit kloubní výživu a různé doplňky stravy na imunitu / vitalitu. Pes se stává seniorem ve věku 6 - 10 let života, přičemž záleží od velikosti plemene. Množství seniorů trpí nadváhou a obezitou, ta má za následek mnohé nemoci a hlavně zátěž na klouby. Je proto vhodné přejít na krmivo určené pro senzitivní psy nebo krmivo s nižším kalorickým obsahem. Takové granule obsahují menší podíl tuku. Je potřebné sledovat celkovou kondici psa a i  přestože je pes starší, dodržovat rituál procházek. Dobrá tělesná hmotnost dokáže zpomalit degeneraci kloubů.

 

 

Pár důležitých rad na závěr: 

- Nastavte pejskovi pravidelnou denní rutinu krmení
- Denní dávku granulí přesně zvažte a sledujte příjem
- Do denního příjmu započítejte též všechny pamlsky
- Čerstvá voda musí být pro psa vždy k dispozici
- Po nakrmení by měl pes odpočívat