LETNÍ TEPLOTY: Vážení zákazníci, přípomínáme, že naše krmivo i pamlsky nemají chemickou konzervaci, doporučujeme vyzvednout si zásilky z výdejních míst vždy obratem. Taktéž dbát na podmínky skladování a dobu spotřeby po otevření a nedělat si příliš velké zásoby.

Jak pečovat o vašeho mazlíčka v zimě?

Zima přináší řadu výzev nejen pro lidi, ale i pro naše čtyřnohé přátele. Krátkosrstý pes v zimě, stejně jako ti, kteří tráví hodně času venku, potřebují zvláštní péči. Pojďme se podívat, jaké problémy nejčastěji trápí psy v zimě a jaká by měla být péče a prevence.

peso zima 2 (1)

Péče o srst a kůži

Zimní měsíce mohou být pro srst a kůži vašeho psa náročné, zejména pokud je krátkosrstý. Chladné počasí často vede k vysušení pokožky a jejímu podráždění, což může vašeho psa svědit a být pro něj nepříjemné. Pravidelná péče o srst a kůži je proto nezbytná.

Prevence a léčba suché kůže v zimních měsících

Začněte pravidelným kartáčováním, které pomáhá odstranit odumřelé chlupy a kůži a podporuje cirkulaci krve. Kartáčování taky pomáhá rozložit přirozené oleje rovnoměrně po kůži. V zimě je vhodné omezit koupání vašeho psa, aby se zabránilo dodatečnému vysušení kůže. Pokud je koupání nezbytné, vždy použijte šetrný, hydratační šampon určený speciálně pro psy. Po koupeli pečlivě osušte srst a kůži vašeho psa, aby nedošlo k prochladnutí.

Péče o packy v zimě

Packy jsou v zimě vystaveny mnoha nepříjemnostem – od chladného povrchu, přes ostré ledové krystaly, až po chemické látky používané na roztávání sněhu a ledu. Tyto faktory mohou způsobit popraskané, bolestivé polštářky, a dokonce i chemické popáleniny.

Abychom chránili packy našich mazlíčků, pravidelně aplikujte ochranný balzám na packy, který pomůže udržet polštářky měkké a zabrání jejich popraskání. Po každé procházce důkladně očistěte packy teplou vodou, abyste odstranili sůl a chemikálie, a osušte je čistým ručníkem.

Jak vybrat psí boty do sněhu?

V případě extrémně chladného počasí nebo pro ochranu citlivých tlapek zvažte použití psích bot do sněhu. Tyto boty poskytují izolaci od chladu a ochranu před ostrými předměty a chemikáliemi. Při výběru dbejte na to, aby boty dobře seděly a byly pro psa pohodlné, aby je ochotně nosil a nesnažil se je sundat.  Psí boty do sněhu a dodatečné ošetření tlapek jsou přesně to, co váš pejsek potřebuje a co vám zpříjemní společné zimní procházky.

peso zima 4 (1)

Měla by se měnit výživa a strava psa v zimě?

V zimě mohou psi potřebovat více energie k udržení tělesné teploty, což může znamenat potřebu úpravu jejich stravy. Je důležité pravidelně sledovat hmotnost vašeho psa a přizpůsobit porce souměrně k jeho aktuální aktivitě. Kvalitní granule pro psy by měly být základem, přičemž je možné přidat doplňky výživy pro podporu imunitního systému.

Jak poznat prochladnutí psa v zimě?

Prochladnutí u psa se může projevit:

  • třesem,
  • neochotou pohybovat se a hrát si,
  • kašlem
  • nebo celkově sníženou aktivitou.

Důležité je udržovat vašeho psa v teple, zejména v noci, a vyhýbat se dlouhým pobytům venku v extrémně chladném počasí. V případě pochybností o zdravotním stavu vašeho psa se určitě poraďte s vašim veterinářem.

peso zima 3 (1)

Jak zajistit dostatek pohybu i v chladném počasí?

I v zimě je důležité, aby se pejskům dopřál pravidelný pohyb. V chladnějších měsících mohou být krátké, ale častější procházky vhodnější. Využít můžete i vnitřní prostory -  pro hraní a trénink - váš pes tak zůstane aktivní i když jsou venkovní podmínky nepříznivé. Hry jako aportování míčku nebo tahání lana mohou být skvělou alternativou k tradičním procházkám a pomáhají udržet psa ve formě.

Pečovat o pejska v zimě nemusí být obtížné. Nezapomeňte zajistit pejskovi dostatek tepla, ať už poskytnutím teplého místa pro sladký odpočinek po procházce, nebo i vhodným oblečením během venčení. A pamatujte, že při prvních známkách nemoci je důležité vyhledat radu veterináře. S trochou přípravy a pozornosti budou mít vaše čtyřnohé rodinné členy příjemnou a pohodovou zimu.